Depilacja laserowa nieustannie zdobywa popularność. Przykuwa głównie uwagę kobiet nowoczesnych, które chcą cały czas być na bieżąco z nowościami w zakresie kosmetologii. O ile do tej kategorii właśnie można zaliczyć ten zabieg. Wiele kobiet zastanawia się nie tylko nad skorzystaniem z usługi depilacji laserem w profesjonalnym gabinecie, ale również nad przeprowadzeniem jej w zaciszu własnego domu.

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to zabieg polegający na usuwaniu włosków przy użyciu wiązki światła lasera. Przenika ona głęboko przez skórę i uszkadza cebulkę włosa. To powoduje, że włoski nie odrastają zbyt szybko. Taką depilację można przeprowadzić zarówno w salonie, jak i w domu. Do jej wykonania potrzeba zaledwie depilatora IPL i wprawy w użytkowaniu tego nowoczesnego sprzętu. 

Depilacja w domu a w salonie – jakie są różnice?

Jeszcze do niedawna depilacja laserowa była możliwa wyłącznie w profesjonalnym salonie kosmetologicznym. Aktualnie zabieg o tej samej nazwie można przeprowadzić w zaciszu własnego domu. Jednak czy z tym samym efektem? Depilacja laserowa wykonywana w salonie a w domu różni się przede wszystkim rodzajem zastosowanej wiązki światła. W salonach jest to fala światła o określonej częstotliwości. Wykazuje się ona doskonałą precyzją. Z kolei w domu stosuje się depilatory z technologią IPL. Wykorzystują one światło pulsujące o falach zróżnicowanej długości. W związku z tym efekt jest zdecydowanie słabszy. Depilacja laserowa przeprowadzana w salonie przebiega nie tylko pod okiem fachowca, ale też osoby, która dba o bezpieczeństwo i poprawność poszczególnych czynności, z jakich składa się proces depilacji. Różnice są także w cenie. Jednorazowa wizyta w salonie jest znacznie tańsza niż zakup urządzenia przeznaczonego do wykonywania zabiegu we własnym domu. 

Która depilacja laserowa lepsza?

Depilator laserowy jest dość prostym w obsłudze urządzeniem, ale mimo to wiele kobiet nie do końca radzi sobie z użyciem tego sprzętu. Chodzi tu bardziej o technikę, niż o dosłowną obsługę depilatora. Dlatego pod tym względem zdecydowanie lepiej jest udać się do salonu i tym samym oddać się w ręce specjalistek. To też duża wygoda i zarazem przyjemność. Bo która z kobiet nie lubi od czasu do czasu zadbać o siebie, korzystając zarazem z usług nowoczesnych salonów. Na pewno depilacja laserowa w salonie jest opłacalniejsza, jeśli kobieta zamierza skorzystać tylko z jednej serii zabiegów. Dla pań, które zdecydowały się na regularne depilowanie różnych części ciała przy użyciu tego sprzętu, znacznie bardziej opłaca się zainwestować we własne urządzenie. Kwestia wyboru to sprawa mocno indywidualna. 

Depilacja przy użyciu lasera to świetny sposób na skuteczne pozbycie się włosków i długotrwałe efekty. Warto więc poważnie zastanowić się nad tym zabiegiem. Zarówno nad wizytami w salonie, jak i nad zakupem urządzenia na własność. Najlepiej rozważyć to w kontekście plusów i minusów każdej z tych opcji. Dzięki temu będzie łatwiej podjąć właściwą decyzję.