Wrastające Włoski

Jak radzić sobie z wrastaniem włosków po depilacji

Czasami po goleniu lub depilacji powstaje problem wrastających włosków. Jest to następstwem tego, że włosy nie rosną do góry, ale w bok, pod skórę. W obrębie wrośniętego włosa powstaje zaczerwienienie, a czasami stan zapalny, ponieważ takie włoski są uznawane przez nasz organizm za ciało obce. Po pewnym czasie w tych miejscach mogą powstać blizny i przebarwienia.
Podstawową metodą walki z wrastaniem włosów jest codzienna dbałość o skórę. Stosujemy peelingi, balsamy nawilżające oraz, dodatkowo złuszczamy naskórek w czasie kąpieli przy użyciu specjalnej rękawicy lub gąbki. W następstwie tych działań włoski łatwiej przechodzą przez naskórek i problem wrastania znacząco się zmniejsza.
Jeżeli włos wrósł i pojawił się guzek należy nasmarować takie miejsce środkiem przeciwzapalnym lub złuszczającymi. Zazwyczaj stosowane są kosmetyki na bazie kwasu acetylosalicylowego (głównego składnika powszechnie znanej aspiryny). W naszym Studiu posiadamy takie produkty – Folisan, Hive – w sprzedaży detalicznej.
Dla tych z Państwa, którzy pomimo stosowania wymienionych metod mają problem z wrastaniem włosów, przygotowaliśmy specjalną gamę zabiegów, które dzięki intensywnemu złuszczaniu ułatwiają przebicie się włosków. W przypadku kilkukrotnego zastosowania, znacząco zmniejszają przebarwienia i niedoskonałości skóry, ułatwiają przebicie włosków przez skórę. Do zabiegów wykorzystujemy kosmetyki renomowanej firmy Janssen.

Umawianie zabiegów i cennik:

Szczegółowy cennik zabiegów znajduje się w zakładce „Cennik – Wrastające Włoski„. W zakładce „Kontakt” znajdą Państwo telefon i dane adresowe naszego Studia.

Rezerwacja wizyt online:

Zachęcamy do skorzystania z naszego systemu „Rezerwacji wizyt online” celem umówienia zabiegu.

Higiena w salonie:

W naszym salonie posiadamy autoklaw najwyższej klasy. Wizyta w Easy Waxing to gwarancja najwyższych standardów bezpieczeństwa. Więcej w zakładce „O nas

Przed zabiegiem:

Na 24 godziny przed zabiegiem powinno się wykonać delikatny peeling, który usunie martwą warstwę rogową naskórka. W dniu zabiegu nie można kremować się ani używać balsamów na miejsca objęte zabiegiem.

Postępowanie po złuszczaniu:

– przez co najmniej tydzień od zabiegu nie wystawiać się na działanie promieni UV (słońce, solarium), nie korzystać z sauny
– po zabiegu skóra doskonale wchłania kosmetyki odżywcze i nawilżające – polecamy w tym czasie używać preparaty rekomendowane przez kosmetologa

Kiedy nie wykonywać zabiegów na wrastające włoski:

– przerwanie ciągłości skóry, podrażnienia, zranienia
– stany zapalne, zakażenia wirusowe lub grzybicze
– znamiona na skórze